Ananda Mandala dipl. yogalärare

Sverige
Anna-Lena Norberg, Helsingborg annalena.k.norberg @ gmail.com
Anneli Kristoffersson, Kävlinge natureterapi@hotmail.com
Benny Johansson, Åseda benny_johansson @ telia.com
Björn Ahlén, Göteborg www.bjornyoga.se
Carola Cikos Johansson, Tingsryd www.solrosenshalsa.se
Djani Unic, Malmö www.yoga-ayurveda.biz
Ene Vabamets, Småland ene.vabamets @ gmail.com
Eva Skillmark, Jönköping www.yogaacademy.se
Gunnar Esping, Jönköping www.yogaacademy.se
Helen Karuna Persson, Herrljunga www.pranayoga-gbg.se
Jaya Bergström, Stockholm svart_guld @ hotmail.com
Johanna Lindberg, Malmö www.infiniteyogamalmo.se
Jonas Staf , Mattmar i Jämtland www.yogacentret.se
Michael Hultqvist, Jönköping www.yogaacademy.se
Monica Markinger, Borås mmark @ telia.com
Radhika Marie Svensson, Stockholm www.kaivalya.se
Viveka Meid, Mattmar i Jämtland www.yogacentret.se
Shiva Emanuelsson, Mattmar i Jämtland www.yogacentret.se
Tina Malmborg, Vena tina.malmborg.tm@gmail.com

Danmark
Aditi, København aditi @ tiscali.dk
Pranava Marianne Vibe Pedersen, Birkeröd marianne_vip@hotmail.com
Randi Lindholt, Holstebro randi_lindholt @ hotmail.com
Shanti Grann, Djursland shantigrann @ yahoo.com
Torben Meier, Hjörring meier.yoga @ gmail.com
Vibeke Mortensen, Haderslev vs @ dansani.dk

Norge
Ellen Olofsson, Stavanger ellenolofsson @ yahoo.se
Linda Dragsnes, Lofoten linda_dragnes @ hotmail.com
Sonja Høpfner, Trondheim www.sonjasyogarom.no

Tyskland
Devi Marion Fabian, Köln m.yogini @ web.de
Durga Katrin Sandmann, Köln katrin.sandmann @ web.de
Lucia Rojas, Köln tillucia @ gmx.de
Kamala Kegler, Köln www.yogacolonia.de
Karin Martina Schmidl, Fürth www.karuna-yoga.de
Purnima Karin Schlüter-Knuf, Köln karin.knuf @ t-online.de
Rumi Ebert, Berlin rumia @ gmx.net
Susanne Spottke, Köln www.yogasahasrara.de
Turiya Pia Jakob, Köln jakopia @ web.de

Holland
Satyam Sascha Pfeiffer, Vlissingen www.yogasadhana.nl

Färöana
Karin Jogvansdottir, Klaksvig karjooo @ hotmail.com

Spanien
Aksara Das, Madrid aksarayoga @ gmail.com
Subadhra Sanchez Adan, Madrid subhadradd.rns @ gmail.com

 

Satanyanda Yoga i Indien:
Bihar School of Yoga www.yogavision.net

 

 

 

Nässköljningskannor kan köpas här:
Rena Snoken www.renasnoken.se

Kurser och retreater i Yoga & Meditation

Kurser och retreater i Yoga & Meditation på Ananda Mandala Ananda Mandala, ovanligt vackert belägen vid sjö och skog, är en naturens pärla. Denna unika natur tillsammans med yoga och […]

Ananda Mandala Kursgård

Ananda Mandala Kursgård Ananda betyder glädje eller lycksalighet, som är människans ursprungliga och naturliga tillstånd. Mandala betecknar ett diagram eller en plats. Vår önskan är att du här på Ananda […]

Yogalärarutbildning

“Först lär du yoga, sen undervisar du yoga, så lever du yoga” (Swami Satyananda) Målet med denna yogalärarutbildning är en personlig utveckling genom en fördjupad och omfattande vägledning i yoga […]

Svenska English Deutsch Dansk